Kasa fiskalna Wrocław i nie tylko

Kasa fiskalna Wrocław

Masz swoja działalność a twój obrót przekroczył dwadzieścia tysięcy złotych? No to według ustawy musisz mieć kasę fiskalną. Jest to urządzenie służące do rejestrowania sprzedaży. W kasę muszą być zaopatrzeni Ci usługodawcy, którzy prowadzą działalność na rzecz klientów indywidualnych.

Kasa fiskalna z Wrocławia posiada wiele funkcji

 

Kasa fiskalna WrocławPonadto w ustawie zawarte jest , że firmy zajmujące się sprzedażą alkoholu i papierosów muszą mieć kasę bez względu na obrót. Wszystko zawarte jest w Rozporządzeniu Ministra Finansów z 2010 roku. Żeby w ogóle zacząć pracować z kasą trzeba przeprowadzić fiskalizacje. I nie ważne czy są to małe kasy fiskalne, duże czy przenośne kasy fiskalne. Dotyczy to każdej kasy. Fiskalizacja polega na tym, że trwale zapisujemy numer NIP w pamięci fiskalnej. Trzeba potwierdzić dane. Cały ten proces przeprowadza serwisant kas fiskalnych. NIP można zapisać tylko raz. Później nie można go zmienić. Oczywiście to nie wszystko. Przed całym procesem fiskalizacji trzeba w ogóle kasę zgłosić ten fakt do Urzędu Skarbowego. Dokładnie trzeba to zrobić 7 dni przed fiskalizacją. Natomiast 7 dni po fiskalizacji trzeba zgłosić dokonanie tego procesu i miejscu zainstalowania kasy. Te informacje do Urzędu Skarbowego są bardzo ważne, gdyż daje nam możliwość zwrotu pieniędzy wydanych na urządzenie w wysokości 50% ceny zakupu. Ale na jak długo starczy nam taka kasa? Na pewno nie na cały okres prowadzenia firmy. Dzieje się taj dartego że pamięć fiskalna ma ograniczoną pamięć. Po skończeniu się pamięci albo kupujemy nową kasę alb wymieniamy moduł. Niektórzy producenci proponują kasy z większą ilością, która starczy nawet na 6 lat użytkowania! A na co warto zwrócić uwagę przy zakupie kasy? Podstawowa sprawą jest cena. To ile kasa kosztuje jest ważne bo im droższa kasa fiskalna Wrocław tym droższa to posiada więcej funkcji i więcej opcji. Jednak trzeba się jeszcze zastanowić czy warto inwestować dużą ilość gotówki. To jaka kasę wybierzesz zależy tez od branży w jakiej działasz i jak duża jest twoja firma. Następną sprawą jest łatwość obsługi i kasy a także to jak jest duża. Z pewnością zależy Ci na szybkości obsługi klienta.

W dzisiejszych czasach są kasy które drukuje paragon dla klienta, a kopie paragonu w formie papierowej lub w formie elektronicznej. Czasami możemy użyć też skanera laserowego lub czytnika laserowego. Najchętniej wybieranymi są kasy fiskalne bingo.