Jaskinie Doliny Kościeliskiej

domki zakopane

Zakopane jest miejscem doskonałym zarówno na zimowy, jak i odbywający się latem urlop. W zimie można tutaj jeździć na nartach czy desce snowboardowej, a latem zdecydować się na wędrówki po licznych pieszych szlakach turystycznych. Miasto ma także doskonałą bazę noclegową. apartament, domek dla kilku osób czy domek do wynajęcia położony w odosobnionym miejscy to doskonałe alternatywy noclegowe, w których każdy znajdzie się dla siebie.

Nocleg w Zakopanem – domki

domki zakopaneDomki Zakopane cieszą się obecnie bardzo dużą popularnością i są chętnie wybieranym przez turystów sposobem noclegu. Wróćmy jednak do atrakcji na szlakach. Dolina Kościeliska jest jedną z popularniejszych w całych Tatrach. Większość osób przemierza jednak tylko jej dno. Są jednak i tacy, którzy decydują się na eksplorację znajdujących się w niej jaskiń. Jedną z nich jest Jaskinia Mroźna, którą zwiedzić może każdy – nie jest tu potrzebne żadne specjalistyczne wyposażenie ani umiejętności. Jaskinię odkrył w 1934 roku Stefan Zwoliński. Jej korytarze przystosowano do zwiedzania dopiero w roku 1953, pięć lat później zamontowano natomiast pierwsze elektryczne oświetlenie. W jaskini zawsze panuje bardzo niska temperatura. Stąd też decydując się na jej zwiedzanie, nie można zapomnieć o ciepłej odzieży. Kolejną jaskinią jest Jaskinia Mylna.

Tutaj nie mamy już co liczyć na sztuczne udogodnienia. Jaskinia może być zwiedzana jedynie przed odpowiednio wyposażone osoby, które potrafią poruszać się w takim miejscu. Korytarz wstępny doprowadza nas do słynnego miejsca, w którym znajdują się malownicze Okna Pawlikowskiego.