Jakie są zalety płaskich dachów?

 

Zdecydowaną większość decyzji podejmujemy w życiu automatycznie, w ogóle się nad nimi nie zastanawiając. Są to wybory błahe i jak najbardziej wtedy niezastawianie się nad drobnostkami jest korzystne. Jednak, gdy automatycznie podejmujemy decyzje, które wpłyną na nasze życie, trzeba się nad tym zatrzymać.

Dodatkowa przestrzeń, dzięki płaskiemu dachowi

dachy płaskieNajczęściej są to szczegóły, z których nie zdajemy sobie sprawy, bądź jakieś części składowe, o których nie myślimy odrębnie. Tak jest na przykład z dachami domów. Myślimy latami, jak dom ma wyglądać, jaki ma mieć kształt i kolor elewacji. O dachu zazwyczaj rozmyślamy w kwestii jego pokrycia. Bardzo mało jednak osób, nie bierze pod uwagę tego, że dach mógłby być płaski. Czemu tak się dzieje? Ponieważ wszędzie widzimy dachy spadowe. Musielibyśmy zobaczyć taki płaski dach, by w ogóle o nim pomyśleć, lub z kimś rozmawiać na ten temat, by zdać sobie sprawę, że dachy płaskie, mają bardzo dużo zalet. Jednak ostatnie lata w Polsce to przede wszystkim dachy spadowe. Widzimy je i przyjmujemy, że nasz też taki będzie. Tymczasem większość nowoczesnych domów, ma dach płaski. To dodatkowa przestrzeń! Można ją wykorzystać na przykład na taras. Można na nim posadzić rośliny czy nawet wybudować mały basen, jeśli mamy taką zachciankę. Powierzchnia stropodachu jest taka sama jak powierzchnia parteru domu. Płaski dach jest odporny na działanie wiatru, bo nie stawia oporu i bezpiecznie się na nim pracuje, jeśli zachodzi taka konieczność.

Dlatego warto przemyśleć tę kwestię, bo wybór nie jest oczywisty. Duża część z nas po prostu nie zastanawia się nad tym, że ma wybór. Jest to normalna sytuacja, bo każdy ma jakieś sprawy na głowie, które pochłaniają całe zainteresowanie. Gdy już wiemy, że mamy możliwość wyboru, podejmijmy tę decyzję w pełni świadomie.