Jaki wybrać grzejnik łazienkowy

Posiadanie grzejnika w domu i łazience jest absolutną koniecznością. Ogrzanie wilgotnego pomieszczenia zapobiega występowaniu pleśni, ale również na grzejniku możemy wysuszyć ręcznik po kąpieli co także jest bardzo istotnym i praktycznym rozwiązaniem.

Zalety grzejników łazienkowych

praktyczne grzejniki łazienkoweNiezależnie od tego, czy odnawiamy swój dom, czy przenosimy się do nowego musimy zdecydować, czy w łazience będziemy korzystać z centralnego ogrzewania czy zainstalujemy grzejnik elektryczny.  Elektryczny praktyczny grzejnik łazienkowy posiada tę zaletę, że można go w bardzo prosty sposób zainstalować bez potrzeby wykonywania jakichkolwiek prac związanych z montażem rur. Wystarczy jedynie podłączyć grzejnik do prądu.  Grzejniki elektryczne wyposażone są teraz w liczniki czasu, które można wykorzystać do ustawienia pracy systemu, tylko wtedy, gdy jest to potrzebne. Co więcej, w miesiącach letnich, kiedy w łazience nie ma potrzeby ogrzewania, wygodniej jest mieć elektryczny podgrzewany wieszak na ręczniki, który można włączać i wyłączać w razie potrzeby. Instalacja grzejnika w systemie centralnego ogrzewania oznacza czerpanie ciepła, podobnie jak reszta grzejników w domu, z gorącej wody wytwarzanej przez piec centralnego ogrzewania. Oznacza to, że praktyczne grzejniki łazienkowe działają  jako standardowe grzejniki i mogą być sterowane przez centralny termostat systemu grzewczego lub przez niezależny zawór termostatyczny zainstalowany na samym urządzeniu. Taki grzejnik jest może trudniejszy do zainstalowania leż przynosi korzyści w postaci oszczędności za energię elektryczną. Na rynku dostępne są również grzejniki pracujące w podwójnym systemie.  

Zarówno w systemie centralnego ogrzewania, a więc jako zwykły grzejnik, lecz może być on również zasilany elektrycznie. Oznacza to, że możemy korzystać z niego jako z wieszaka na ręczniki również latem wtedy, kiedy nie ogrzewamy całego domu.