Jak zostać trenerem personalnym?

trener osobisty

Są takie zawody do których trzeba mieć po prostu predyspozycje. Niektórych rzeczy człowiek się nie nauczy, choćby włożył w to nie wiadomo jak wiele wysiłku. Jeżeli bowiem ktoś, na przykład nie umie rozmawiać z ludźmi, to nie może szukać sobie pracy w branży, która wymaga kontaktu z klientem.

Trener osobisty to zawód wymagający specjalistycznego przygotowania

trener osobistyPodobną rzecz muszą sobie uświadomić osoby, które chcą pracować jako trener osobisty-warszawa w Warszawie, lub innym dużym mieście. Nie jest to zawód, który może wykonywać każdy i można się tego nauczyć przez parę tygodnie na kursie. Osoby, które pracują w tej branży mają z nią do czynienia przez kilka lub kilkanaście lat. Zwykle bowiem zaczyna się to od tego, że uprawiają oni jakiś sport wysiłkowy. Może być to kulturystyka, wioślarstwo, czy nawet taniec. Mają oni bowiem wtedy pojęcie o ruchu, oraz o fizjologi i anatomii człowieka. Wiedzą bardzo dobrze jak powinno się wykonywać dane ćwiczenia, ponieważ sami robili je już dziesiątki tysięcy razy. To nie jest jednak wszystko, sama wiedza nie wystarczy do tego aby pracować w tym zawodzie. Trzeba jeszcze umieć ją przekazywać klientom i odpowiednio tłumaczyć im jak maja wykonywać dane ćwiczenia. Jest to bowiem zupełnie coś innego niż robienie tego samodzielnie.

Trzeba sobie uświadomić to, że ich ciało nie rozumie jeszcze tego ruchu i musimy być niesamowicie dokładni. W przeciwnym razie każdy trener osobisty, bez takich predyspozycji. Może wyrządzić krzywdę swojemu klientowi, narażając go na bardzo poważną kontuzje.