Jak zbudowany jest komputer?

naprawa komputerów łódź

Serwisanci komputerowi niejednokrotnie muszą zmagać się z dziwnymi przypadkami komputerów. W obecnych czasach życie bez komputera jest bardzo uciążliwe. Większość z nas ma komputer czy laptop. Więc jak ten odmówi nam posłuszeństwa to zanosimy go do serwisu komputerów.

Naprawa komputerów Łódź

Ale jak już wspomniałem naprawa komputerów nie jest teraz łatwa. Żeby naprawić taki sprzęt trzeba znać podstawy kilku dziedzin. Oprócz informatyki przyda się jeszcze elektronika i programowanie (to drugie jest to jednak dział informatyki, ale tak obszerny, że zaliczany osobno).
Jak zbudowany jest taki komputer? Z zewnątrz każdy wie posiada monitor, klawiaturę, myszkę i dużo kabli. Ale czy każdy z nas widział jak wygląda w środku? Pewnie nie, bo zazwyczaj przy awarii oddajemy go do serwisu laptopów i mamy spokój. A może jednak warto dowiedzieć się, tak z ciekawości, jakie podzespoły w nim są?naprawa komputerów łódź
Jak już wspomniałem komputer ma podzespoły, dlatego często potrzebna jest naprawa komputerów łódź. Jaki jest najważniejszy? Chyba takiego nie ma, bo gdy jednego zabraknie to komputer nie będzie działał. Jest to podobnie jak z ciałem człowieka. No oczywiści są wyjątki, jak wszędzie, ale o ty, później. Podstawowym elementem komputera jest zasilacz. Bo co by zdziałał sprzęt bez prądu? Trzeba jakoś to uruchomić. Zasilacz ma za zadanie zamieniać prąd zmienny na stały. Kolejną rzeczą jest płyta główna. Jest to element w kształcie płyty na którym znajdują się wszystkie gniazda do całej reszty podzespołów. Oczywiście płyta jest też podłączona do zasilacza. Najmniejszym elementem w komputerze jest procesor, ale nie oznacza to że jest on całkiem malutki. Procesor to główna jednostka obliczeniowa, która pozwala na uruchamianie programów. Była mowa o najmniejszej elemencie, teraz powiemy o najbardziej kosztownym. Jest to karta graficzna. Odpowiada ona za obraz widziany w monitorze. Obecne technologie pozwalają na wygenerowanie obrazu w jakości HD. Jak jest karta graficzna to i powinna być też dźwiękowa. Obydwie te karty mogą być zintegrowane z płytą główną co stosuje się w laptopach. Karta dźwiękowa odpowiada za głos który słyszymy z głośników. Pamięć RAM to pamięć szybkiego dostępu, która pozwala na zapis tymczasowy. No i najważniejszy dla nas element to dysk twardy. Na nim są przechowywane wszystkie nasze dane w postaci plików, zdjęć, filmów itp. wcześniej wspomniałem o wyjątkach. W ciele człowieka jest to śledziona-można bez niej żyć, a w komputerze to np. czytnik CD czy USB. W tych czasach bardziej zbędny nam będzie czytnik CD.
jak widać budowa komputera nie jest skomplikowana. Wystarczy trochę poczytać.