Jak dbać o środowisko

Coraz więcej osób decyduje się na segregowanie śmieci i dbanie o środowisko. Obecnie powstaje bardzo dużo grup, które uświadamiają ludziom jak ważne jest segregowanie śmieci. Dzięki temu niektóre tworzywa sztuczne mają szanse na drugie życie. Nie wszyscy jednak chcą i umieją segregować śmieci, a to przecież takie łatwe.

Jak segregować śmieci?

naczynia jednorazowe biodegradowalneSegregacja śmieci to bardzo prosta sprawa. W naszym domu zazwyczaj odnajdziemy najwięcej plastiku i makulatury, dlatego już dwa kosze wystarczą do segregowania śmieci. Szkło bardzo rzadko się pojawia więc po zużyciu na przykład kawy, szklany słoik można postawić obok kosza. Resztki jedzenia powinny trafiać do innego kubła więc łącznie musimy mieć w domu trzy kosze na śmieci. Warto wspomnieć o tym, że plastikowe pojemniki czy butelki muszą być czyste i zgniecione. Wtedy można mówić o prawidłowym segregowaniu śmieci. Jednak nie tylko dzięki segregowaniu śmieci możemy zadbać o środowisko. Oprócz tego warto zwrócić uwagę na to co kupujemy a raczej w jakich opakowaniach. Okres wiosenny i letni sprzyja organizowaniu ognisk czy grilla. Wtedy zazwyczaj używaliśmy plastikowych jednorazowych naczyń. Teraz nie jest już to możliwe, dlatego można kupować naczynia jednorazowe biodegradowalne. Takie naczynia są dużo zdrowsze dla środowiska, ponieważ nie zawierają plastiku. Plastik rozkłada się najdłużej i zatruwa nasze środowisko, dlatego plastikowe naczynia czy rurki do picia zostały wycofane ze sprzedaży.

Biodegradowalne naczynia to doskonały pomysł na grilla czy ognisko. Po zakończonym wieczorze możemy zebrać je razem i wyrzucić do odpowiedniego kosza. Takie naczynia są łatwo dostępne w supermarketach i nie kosztują zbyt wiele. Jak widać dbanie o środowisko nie jak takie trudne, wystarczą tylko dobre chęci.