Izolacje natryskowe na poddaszu

Jeśli dostrzeżemy, że w naszych domach jest tak iż nawet po długotrwałym ogrzewaniu z użyciem wydajnego systemu grzewczego jest dość chłodno to warto zastanowić się nad tym czy aby przypadkiem ciepło nie uchodzi poza obręb budynku. Niejednokrotnie za brak wydajności systemu grzewczego nie odpowiada sam system grzewczy a to, że budynek po prostu nie posiada odpowiedniej warstwy termoizolacyjnej.

Efektywne ocieplanie poddaszy

ocieplanie poddasza mazowieckieZ racji, że ciepłe powietrze unosi się ku górze to bardzo często słyszy się o uciekaniu ciepła z budynku przez nieocieplone poddasze. Warto więc dokładać wszelkich starań do tego aby nasze poddasza skutecznie zabezpieczać przed utratą ciepła. Metod z tym związanych jest naprawdę sporo. Jeśli już mowa o kwestii jaką jest ocieplanie poddasza Mazowieckie jest jednym z tych województw, w którym można z łatwością znaleźć wiele sprawdzonych i polecanych firm, które zajmują się takimi usługami. Poddasza szczególnie często ociepla się z użyciem wełny mineralnej. Jednak metoda ta jest dość kłopotliwa przez co zastępuje się ją nowszym rozwiązaniem. Jest nim ocieplanie z użyciem pianki poliuretanowej. Ten materiał jest stosowany do tworzenia warstw termoizolacyjnych już  od dość dawna. Początkowo jednak mało kto decydował się na używanie takiej pianki ponieważ twierdzono, że jest ona łatwopalna i dodatkowo może chłonąć wilgoć.

Pianka poliuretanowa stosowana do ocieplania budynków nie jest materiałem łatwopalnym, a wręcz przeciwnie. W przypadku pożaru dochodzi do samoczynnego wygaszenia ognia na takiej piance. Natomiast jeśli chodzi o wilgoć to pianka nie zatrzymuje cząsteczek wody. Niektóre wersje pianki poliuretanowej mogą nawet pomagać w zapobieganiu zawilgoceniu budynków poprzez skuteczne przepuszczanie pary wodnej.