Grawerowanie laserowe w Warszawie

Grawerowanie przy pomocy lasera jest szybkie i odbywa się bezdotykowo. Przedmiot umieszczany jest w zamkniętej obudowie i tam w bezpieczny sposób odbywa się cały proces. Maszyny do grawerowania w przeszłości wymagały obsługi przez pracownika i często był dla użytkownika zagrożeniem. Oprócz tego grawerowanie trwało o wiele dłużej niż dzisiaj.

Urządzenia do grawerowania laserowego

grawerowanie laserowe warszawaŚwiatło lasera potrafi grawerować nawet najmniejsze detale w bardzo precyzyjny sposób. Często takiego efektu nie można uzyskać ręką człowieka. Krawędzie grawera są czyste i nie są ostre dzięki temu nie wymagają dodatkowe wygładzania. Maszyny laserowe pracują bez przerwy więc mogą grawerować w sposób taśmowy. Dzięki temu cały proces jest bardzo szybki i wydajny. Jedynym zadaniem pracownika jest odpowiednie ustawienie parametrów maszyny na panelu do obsługi. Bezpośrednio na panelu wyznacza się również grawerowany wzór i grafiki. Grawerowanie laserowe Warszawa to metoda praktycznie niezawodna. Promień lasera wyróżnia się jakością i mocą. Możliwość grawerowania niezwykle małych detali jest istotna zwłaszcza przy małych elementach jak na przykład biżuteria. Często bardzo trudno jest umieścić na cienkim materiale stosowny napis lub datę, tak aby grawer był w pełni widoczny i przejrzysty do przeczytania. Laser graweruje wyraźne elementy na cienkich pierścionkach i każdym innym rodzaju biżuterii.

Stosuje się go również na wielu różnych materiałach jak plastik, drewno, skóra naturalna i materiały skóropodobne, szkło, porcelana, papier i karton, guma, silikon oraz aluminium. A więc daje ogromne możliwości. Dzięki temu ozdobić można praktycznie wszystkie przedmioty. meble i opakowania. Dzięki maszynie na każdym egzemplarzu można wygrawerować identyczne wzornictwo.