Granty na badania

W Polsce, zupełnie inaczej jak w Stanach Zjednoczonych, każdy naukowiec boryka się z problemem finansowania prowadzonych badań. Często musi zakupować konieczne sprzęty i materiały z własnej kieszeni. Oczywiście możliwe jest otrzymanie grantu, jednak napisanie wniosku o grant jest bardzo czasochłonne, a przy tym wymaga spełnienia wielu formalności. I nie jest wcale powiedziane, że grant się dostanie.

Wniosek o dotację

dotacja na badaniaUnia Europejska również oferuje pieniądze na badania naukowe, lecz tutaj zdobycie takiego dofinansowanie jest o wiele trudniejsze i jeszcze bardziej praco- i czasochłonne. Każdemu naukowcowi bardzo przydałaby się jednak taka dotacja na badania. Na szczęście istnieją firmy, które mogą nam pomóc w zdobyciu dofinansowania. Specjalizują się one w wyszukiwaniu funduszy oraz profesjonalnym pisaniu wniosków o dotacje. Skorzystanie z usług takiej firmy niemalże gwarantuje nam uzyskanie pieniędzy koniecznych do przeprowadzenia badań naukowych. Jest to nie lada gratka dla każdego pracownika naukowego, który zajmuje się prowadzeniem badań. Pieniądze z pewnością będą duża pomocą w realizacji badań, rozwoju polskiej nauki oraz rozwoju naukowym samego badacza. Przeprowadzenie badań może być bowiem przepustka do zdobycia wyższego stopnia naukowego. Pieniędzy do rozdania jest dużo, trzeba tylko umieć po nie sięgnąć, w czym może pomóc nam specjalista w zdobywaniu atrakcyjnych funduszy unijnych.

Co jakiś czas ogłaszane są nabory wniosków o dotacje, za równo unijne, jak i oferowane przez inne instytucje. Napisanie wniosku o dofinansowanie jest sprawą mocno skomplikowaną i z tego względu, kiedy staramy się o pieniądze na dofinansowanie badań, warto jest skorzystać z pomocy firmy wyspecjalizowanej w pisaniu stosownych wniosków.