Gdzie się leczymy? – atopia i inne choroby

skóra przed atakiem atopii

W dzisiejszych czasach, w dobie nieograniczonego wręcz dostępu do internetu, możemy wyszukać informacje o wszystkim. Począwszy od tego, jak własnoręcznie przyrządzić ładunek wybuchowy, skończywszy na kuracjach dotyczących wszystkich możliwych chorób.

Czy porady znalezione w sieci przydadzą się w walce z atopią?

skóra przed atakiem atopiiPamiętajmy jednak, że żadna wiedza zaczerpnięta ze stron internetowych nie zastąpi sześciu lat studiów medycznych i kolejnych wielu lat spędzonych na specjalizacji lekarza prowadzącego, do którego możemy się udać. O ile niektóre porady znalezione na forach internetowych są całkiem przydatne, na przykład polecane kosmetyki, które powinniśmy stosować jeśli cierpimy na atopowe zapalenie skóry, czy też istnienie specjalnych ubrań dla alergików, jak na przykład bielizna antyalergiczna. Jednak tylko lekarz jest w stanie udzielić dokładniejszych porad dotyczących naszego schorzenia, po dokładnym zbadaniu nas oraz zebraniu wywiadu. Od niego dowiemy się, czym tak właściwie jest atopia i co ją powoduje lu też jaki jest mechanizm powstawania przeróżnych chorób, takich jak na przykład kontaktowe zapalenie skóry po zetknięciu się z alergenem.

Koniecznie również pamiętajmy, żeby na własną rękę nie kupować żadnych leków, poza oczywiście tymi dostępnymi bez recepty w aptece. Jednak i w tym przypadku należałoby zwrócić się po poradę do lekarza, ponieważ nawet jeśli jakiś lek pomaga osobie cierpiącej na pierwszy rzut oka na podobne do naszych dolegliwości, to jednak istota jej choroby może leżeć gdzieś indziej niż naszej. Nie bójmy się lekarzy. Są po to, by nam pomóc i na pewno bardziej warto zaufać specjalistom niż internetowi.