Firmy ochroniarskie myją klatki schodowe

klatka schodowa

W latach 90-tych jak grzyby po deszczu zaczęły powstawać firmy zajmujące się ochroną i detektywistyką, często zakładane przed dawnych milicjantów czy też emerytowanych policjantów. Modne jest sprzątanie klatek schodowych.

Męczy Cię sprzątanie klatek schodowych?

klatka schodowaNowe czasy to nowe wyzwania, okazało się, że o ile w komunizmie wszystko było wspólne to już w kapitalizmie wszystko miało swojego właściciela i to na nim spoczywał obowiązek chronienia swojej własności przed złodziejami. Ale nikt nie jest w stanie siedzieć 24 godziny i pilnować swojego dobytku. Dlatego też naprzeciw tym oczekiwaniom zgłaszały się do właścicieli firm osoby dla których ochrona ludzi i mienia była łatwym zarobkiem. Nie każda firma ochroniarska postępowała uczciwie, wiele z nich aranżowało włamania tak aby właściciel firmy stwierdził, że ochrona jest mu potrzebna. Firmy te zatrudniały również detektywów aby sprawdzić swoich pracowników a nawet swoje małżonki. Firmy ochroniarskie zwęszyły niezły zarobek zatrudniając do ochrony mienia starszych panów z orzeczeniem o niepełnosprawności, dzięki temu mogli nie tylko niewiele im płacić ale i zyskać dotacje z funduszów na wspieranie aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych. Nagle okazało się, że gro społeczeństwa to osoby chore, jednak większość z nich to kobiety i nie dla nich praca jako strażnik na placu. Dlatego też wiele firm wpadło na pomysł aby rozszerzyć swoją działalność o sprzątanie. Tak aby te kobiety mogły pójść do pracy firma proponowała mycie okien, odkurzanie, sprzątanie klatek schodowych Wrocław swoim dotychczasowym klientom. Jak się okazuje biznes nadal kwitnie choć niedawny kryzys finansowy poważnie uszczuplił portfele właścicieli tych firm. Od dawna wiele osób pisze o fatalnych płacach dla Ustaw obrazek wyróżniającypracowników takich firm. Umowa o pracę dla takich pracowników jest tylko dla tych mających orzeczenie o niepełnosprawności, inni muszą liczyć się, że będą pracować na umowach cywilnoprawnych.

W przeciwieństwie do wielkich korporacji czy zakładów pracy firmy ochroniarskie wyznają zasadę – jak najmniej dla pracownika czyli najniższa krajowa pensja i brak jakichkolwiek dodatkowych pieniędzy w postaci premii czy bonów na święta. Sprzątanie klatek schodowych pozwala zdobyć ich więcej.