Firma remontowa – jak założyć?

http://www.marizdekor.pl
Źródło: http://www.marizdekor.pl

Jak założyć firmę remontową? Jeśli posiadamy umiejętność malowania, tapetowania, kładzenia płytek czy podłóg to możemy założyć firmę wykonującą usługi remontowe. Choć konkurencja na rynku jest spora, to i tak pracy starcza, szczególnie w okresie wakacyjnym kiedy to tysiące Polaków planuje remonty. Firmę taką musimy na pewno zgłosić poprzez odpowiedni formularz do urzędu miasta lub gminy, po zarejestrowaniu firmy musimy udać się do ZUS-u i do banku aby założyć konto bankowe dla firmy.

 

Co jeszcze jest ważne przy takiej działalności? Na pewno obsługa księgowa, możemy sami prowadzić swoją księgowość, ale pamiętajmy, że można się pogubić w tych wszystkich zawiłych podatkach i obliczeniach, a w okresie wakacyjnym, kiedy zleceń remontowych jest bardzo dużo możemy po prostu nie mieć czasu na zajmowanie się stroną księgową naszej działalności.

http://www.marizdekor.pl
Źródło: http://www.marizdekor.pl

Warto też jest wykupić ubezpieczenie OC. Chroni nas przed poniesieniem kosztów w związku z błędami, które możemy popełnić podczas wykonywania pracy. Gdy mamy już firmę zarejestrowaną warto udać się do sklepów budowlanych aby wprowadzić dane potrzebne do wystawiania faktur a także zostawieniu swoich namiarów, sprawdzenie cen materiałów budowlanych. Jak w każdym biznesie ważne jest zareklamowanie swoich usług, możemy wydrukować ulotki, reklamować się w internecie. Warto też poszukać ogłoszeń, często zleceniodawcy ogłaszają się w gazetach czy internecie, że szukają kogoś do przeprowadzenia remontu, a także firmy szukają podwykonawców do swoich zleceń.