Fajerwerki- jak się robi

fajerwerki sklep internetowy

Fajerwerki, zwane także sztucznymi ogniami, są znane już od czasów przed naszą erą. To już wtedy w niektórych ludach tworzyło się mieszanki wybuchowe, które robiły duży huk, tryskały ognikami, czy miały różne kolory.

Fajerwerki ze sklepu internetowego powinny być szczególnie zabezpieczone

fajerwerki sklep internetowyMiały one znaczenie rytualne, odpędzały złe duchy, pomagały przy obrzędach przejścia, nawet do walki, żeby odstraszających przeciwnika i odwrócenia jego uwagi. Współcześnie ich funkcja religijna, obrzędowa i wojskowa została zastąpiona przez funkcje widowiskową. Teraz sklep z fajerwerkami jest dostępny dla każdego, kto chce kupić sobie sztuczne ognie na imprezę, urodziny, wesele, czy oczywiście na zabawę sylwestrową i powitanie nowego roku. Z czego wykonane są fajerwerki? Jako one ,,działają”? Tutaj również wiele się zmieniło. Dawniej używano prochu strzelniczego i mało zaawansowanych technik. Teraz zwykła hurtownia fajerwerków ma elektroniczne zapalniki, dzięki którym możemy zaprogramować odpalanie się poszczególnych fajerwerków. Do tego mamy różne mieszanki metalów, które dają różne kolory fajerwerków, mamy także lepsze lonty, które nie zamakają i nie przestaną się palić w połowie. Fajerwerki sklep internetowy ma wiele sztucznych ogni, od takich małych korsarzy, które robią tylko nieprzyjemny hałas i błysk, ale nie mają kolory, przez wulkany, ustawiane na ziemi, po wielkie race, które wystrzeliwują kilka sztucznych ogni jeden po drugim. Dzięki temu możemy wykonać przepiękne wizualne widowiska, które na długo zapadną wszystkim w pamięć.

Kolory w fajerwerkach ,,wykonywane” są poprzez różne jony metali. Na przykład związki sodu dają żółty kolor, chlorek miedzi to kolor niebieski.