Efektowne oświetlenie pomieszczeń

 

RGB to skrót od red green blue, czyli najpopularniejszej palety kolorów od którego wszystko się zaczyna. Również technologia led wykorzystuje znakowanie RGB przeważnie wtedy, kiedy mówimy o możliwości zmiany koloru na dowolny. Takie taśmy zainteresowały mnie już od momentu ich premiery, kiedy jeszcze były bardzo drogie i nie każdego można było na to stać.

Ile kosztują taśmy RGB

taśmy led rgb od producentaJednakże w dzisiejszych czasach wszystko tanieje, zwłaszcza produkty oświetleniowe i komplet oświetlenia led, w tym taśmy RGB, żarówki, czy też panele listwowe można dostać za naprawdę niewielkie pieniądze, często też taniej od oświetlenia sprzed lat. Taśmy led RGB od producenta to również gwarancja kilkuletnia. Sam miałem dość przykre doświadczenia z żarówkami, gdyż w najgorszych momentach przypalały się i musiałem szybko szukać otwartego sklepu z oświetleniem, aby zamienić je na inne modele. W przypadku taśm lat taki problem praktycznie w ogóle nie występuje, gdyż takie taśmy są praktycznie bezawaryjne, o czym zapewnia producent. Taśmy led można dobrać indywidualnie, na przykład wybierając taśmy o różnej szerokości, czy mocy, a także o palecie kolorów. Najczęściej wykorzystywane są taśmy led w białym kolorze, które dają naprawdę bardzo ładne światło, dzięki czemu można je wykorzystywać zarówno w łazience podklejając szafki, ale także w kuchni, czy w korytarzu. Kiedy kupiłem pierwszy zestaw LED stwierdziłem, że nie kupię już nigdy żadnego innego oświetlenia oraz produktów, które nie wykorzystują technologii led.

Jest to moim zdaniem przełomowe odkrycie, aby móc umieszczać dowolną taśmę, którą posiada już wbudowany system zapalania i klej, dzięki temu po rozpakowaniu z opakowania można już zacząć działać. Niezależnie od rodzaju i stylu mieszkania zawsze taka taśma znajdzie swoje miejsce, jak również wydatek na nią nie jest duży i każdy może udać się do sklepu, aby ją kupić.