Dyskusja na temat fotowoltaiki

fotowoltaika

Zawsze wiedzieliśmy, że nasze dziecko posiada niezwykłą inteligencję. Jednak jego najważniejsza cecha to to, że jak nikt inny potrafi nas zaskoczyć. Tym razem zabłysnął w towarzystwie starszych swoją znajomością na temat nowoczesnych technologii.

Fotowoltaika i jej zalety z punktu widzenia dziecka

fotowoltaikaSłużą one głównie do oszczędzania energii i dają gwarancję dbania o środowisko. Dlatego właśnie tym bardziej dziwne wydawało się nam, że nasz mały Janek wie tyle rzeczy na ich temat. Zaczął z nami rozmowę na temat tego, dlaczego w naszym domu nie ma pompy ciepła, przecież firma mitsubishi ma ich tyle w ofercie. Oczywiście daliśmy mu gwarancję na to, że gdzieś w naszym domu jest pompa ciepła. Chociażby zastosowana w zamrażalce. On jednak nie dał się przekonać i uważał, że moglibyśmy się bardziej postarać. Stwierdziliśmy, że może ma racje. Argumenty typu, że nasza darmowa klimatyzacja działa na zasadzie pompy ciepła do niego zdecydowanie nie docierały. Stwierdził, że najlepiej będzie zamontować pompę ciepła, która będzie ogrzewała nasz dom. O tym zastosowaniu pomp nie wiedzieliśmy. Kiedy zgłębiliśmy temat, okazało się, że może to być naprawdę korzystne. Jednak on podjął również rozmowę o korzyściach jakie daje fotowoltaika Lublin. Wtedy nasze zdziwienie zdecydowanie wzrosło. Przecież on dopiero co zaczął chodzić do przedszkola. Posłuchaliśmy uważnie co ma do powiedzenia. Okazało się, że jest on świadomy tego, co dzieje się z naszym klimatem i wie co to są źródła energii. Stwierdził, że panele fotowoltaiczne mogłyby pomóc i naszemu domowemu budżetowi i naszemu środowisku. Więc skoro daje tak wiele korzyści dlaczego jeszcze ich u siebie nie mamy?

 

Miał racje, dużo w naszym gospodarstwie domowym powinno ulec zmianie. Było nam raczej wstyd z tego powodu, że taki mały dzieciak musiał uświadomić nas o możliwościach technologii na oszczędności i pozytywny wpływ na środowisko.