Drewniana rama a oprawa lustra

Lustro jest niezbędnym elementem wyposażenia każdego domu i mieszkania. Poza swoją podstawową funkcją, może również pełnić ważną rolę dekoracyjną. W jaki sposób zadbać o to, by artykuł ten prezentował się jak najlepiej pod względem estetycznym? Optymalnym rozwiązaniem jest oprawienie go w gustowną drewnianą ramę.

W jakiej ramie umieścić lustro?

ramy drewniane do lusterPrzede wszystkim, oprawa musi być odpowiednio dopasowana zarówno do rozmiarów jak i kształtu tafli. Lustro powinno mocno trzymać się w ramie, bez możliwości przesuwania się w niej. Jeżeli jest inaczej, artykuł narażony będzie na mikrouszkodzenia brzegów tafli, co w dalszej perspektywie czasowej prowadzić może do powstawania rys i wyszczerbień. Ponadto, ważne są walory estetyczne ramy. Dobierając ją, należy mieć na uwadze wygląd pozostałego wyposażenia – nie każda oprawa ma charakter uniwersalny. Jeżeli zdecydujemy się na tę o zbyt dużej szerokości lub nieodpowiedniej barwie, zamiast być dekoracją lustro stanie się elementem szpecącym. Ramy drewniane do luster produkowane są w różnych wariantach rozmiarowych oraz kolorystycznych, a także z wielu rodzajów tworzyw – cechują się więc odmiennym stopniem twardości oraz podatności na uszkodzenia. Zaopatrzyć się w nie można często w warsztatach szklarskich lub sklepach oferujących inne artykuły drewniane. Cena ram jest ściśle zależna od stopnia skomplikowania ich projektu oraz parametrów technicznych.

Bez wątpienia lustro oprawione w dopasowaną ramę drewnianą prezentuje się okazale i stanowi ważny element wystroju wnętrza, niezależnie od tego w jakim pomieszczeniu się znajduje. Decydując się na skorzystanie z usługi oprawienia tafli, należy wziąć pod uwagę opinie na temat wybranego przez siebie warsztatu oraz jego cennik, a także zakres oferowanych możliwości dekoracyjnych.