Doświadczona praca architekta ze stylem barokowym

Prowadząc muzeum mam sporo obowiązków. Na dodatek jest to dla mnie ogromne wyzwanie, ponieważ trzeba pełnić obowiązki czysto administracyjne. Ostatnio pojawiła się możliwość remontu jednego piętra naszego zabytkowego budynku.

Aranżacja nowego muzeum w Lublinie 

doceniany architekt wnętrz z lublinaOkazało się, że w końcu uzbieraliśmy odpowiednią kwotę na remont i można przystąpić do prac. Niestety potrzebny był człowiek, który doskonale odnajdzie się w barokowym stylu i będzie wiedział jak urządzić wnętrza aby odzwierciedlały dawne życie mieszkańców. Na dodatek trzeba było ułożyć rekwizyty w taki sposób aby nie przeszkadzały zwiedzającym. Na szczęście nasze miasto miało taką jedną osobę, która fascynowała się historią oraz projektowaniem. Był to bardzo doceniany architekt wnętrz z lublina, który już nie jednokrotnie pomagał przy takich projektach. Na dodatek fascynował się naszą przeszłością i wiedział jak urządzić muzea aby odzwierciedlały przeszłość, którą można oglądać zza barierki. Było to ważne, ponieważ nasze muzeum w Lublinie było naszym małym dziedzictwem i każdy mieszkaniem chciał znać historię tego miasta. Na szczęście doceniany architekt był od razu zainteresowany naszą współpracą i chętnie przystąpił do zadania, które nie było łatwe. Na dodatek aranżacja w barokowym stylu wymagała adekwatnej wiedzy oraz nie codziennego wyczucia z strony architekta. Nie każdy specjalizował się w takich klimatach.

Większość osób stawiała na nowoczesność i nie nadawałaby się do tego trudnego zadania. Na szczęście nasz architekt, który miał doświadczenie w pracach z ośrodkami zabytkowymi wiedział co robi. Dodatkowo miał świetny zmysł przestrzenny i potrafił rozmieścić eksponaty w taki sposób aby stawały w widocznym miejscu i nie przeszkadzały zwiedzającym turystom.