Dokumenty i etykiety

Etykiety

W różnych branżach istnieją różne rodzaje dokumentów. Dla przykładu w branży kierowców zawodowych mamy na myśli etykiety foliowe i etykiety logistyczne albo też na przykład etykiety usuwalne, czyli słynne metki.

Jakie etykiety do czego?

EtykietyJeśli mówimy etykiety foliowe to przede wszystkim musimy mieć na myśli okładki na wszystko. Na dokumenty, na paszport( jeśli jeździmy za granicę), na polisę ubezpieczeniową, na etykiety logistyczne również. Te etykiety foliowe to przede wszystkim tak zwane koszulki, najczęściej foliowe bądź plastikowe. Natomiast wspomniane etykiety logistyczne to rodzaj najważniejszych dokumentów dla kierowcy, w których znajdują się zapisy tego co kluczowe: godzin pracy, ilości czasu na tzw. pauzie, rodzaju przewożonego towaru, godzin załadunku i rozładunku. Jak i również ilości mandatów, rodzaju wykroczeń czy dacie ostatniej stłuczki. To rodzaj paszportu bądź też legitymacji dla kierowcy. Wozić go musi cały ze sobą podczas pracy. Pod rygorem mandatu od policji bądź sporej kary od pracodawcy. Te etykiety logistyczne mają również kody 2d, niezbędne do meldowania się na magazynie. Przykładamy wtedy dokument do czytnika, i ściąga on dane, ale druk kodów 2d musi być zrobiony przez wykwalifikowanego pracownika. Nie możemy zrobić tego sami, o tym trzeba pamiętać. Jeśli mamy na myśli etykiety usuwalne to głównie są to popularne metki z cenami na towarze, albo nalepki z firmami- sponsorami dla naszej firmy. Zupełnie zbędna rzecz i psująca czasami całkowicie wygląd, dlatego warto zająć się ich usunięciem już na samym początku, bo im więcej czasu spędzą na danym podłożu, tym trudniej je usunąć bo przyczepiają się do podłoża. Wskazuje się, że szkoda marnować nóż, czy nożyczki i rysować czy robić rysy na cysternie czy przyczepie przez zapomnienie o jednej nalepce.

To forma promocji dla sponsora, ale bardzo niepraktyczna dla żadnej ze stron. Jednak jak zostało wspomniane wcześniej, lepiej nimi się zająć od razu.

Polecamy: http://www.primera.com.pl