Dobre okna drewniane

regulacja okien

Okna stanowią jeden z ważniejszych elementów wyposażenia naszych mieszkań. To one dają nam dostęp do naturalnego światła, i to dzięki nim chronimy się przed opadami atmosferycznymi, mrozami i silnymi wiatrami. Zanim na naszym rynku pojawiły się okna w plastikowych lub aluminiowych ramach nie mieliśmy zbyt dużego wyboru, bo dostępne były tylko okna drewniane. Na początku nie cechowały się one zbyt dużą funkcjonalnością i trwałością. Wykonywano je z niezbyt dobrych gatunków drzewa, a szyby były bardzo delikatne i łatwo się zbijały. Poza tym należy także dodać, że ramy często się wypaczały, a sama regulacja okien na niewiele się zdawała.

Regulacja okien to naturalny zabieg, który przywraca ich funkcjonalność

regulacja okienW oknach starej generacji nie mieliśmy także możliwości wyboru różnych rodzajów szyb. Teraz sprawa wygląda nieco inaczej i okna w drewnianych ramach charakteryzują się bardzo wysoką jakością. Można śmiało powiedzieć, że stoją one na równi z oknami pcv i aluminiowymi. Nawet jeżeli mamy ramy na które skończyła się już gwarancja, to naprawa okien drewnianych jest dosyć prosta i każdy fachowiec powinien sobie z nią poradzić. Poza tym liczy się także konserwacja. Co prawda okna nowoczesnej generacji już na etapie produkcji są zabezpieczane, malowane i lakierowane, ale po kilku latach użytkowania można je na nowo zakonserwować i przeprowadzić zabieg typu regulacja okien. W przypadku ram plastikowych nie da się zbyt dużo zrobić w tej kwestii, serwis okien musi je po prostu wymieniać. A jeśli chodzi okna drewniane, to w zasadzie każdą ramę można odnowić. To samo dotyczy szyb. Jeżeli na przykład do tej pory mieliśmy zwykłe szyby, to teraz możemy je wymienić na antywłamaniowe lub przyciemnianie. W przypadku bardzo szczelnych okien plastikowych często musimy się także zdecydować na montaż nawiewników. Przy oknach drewnianych problem wilgoci jest znacznie mniejszy, bo drewno współpracuje z całym budynkiem i razem z nim oddycha.

Jak widać zalety okien drewnianych są niezliczone. Są to doskonałe produkty, które nadają się dla osób żyjących w zgodzie z naturą i ceniących naturalny design, do tego regulacja okien z drewna jest prosta i odpowiedni serwis wykona ją w mgnieniu ok(n)a.