Dla kogo przyczepa dwuosiowa?

Z pewnością każdemu kierowcy samochodu przytrafiła się sytuacja, kiedy marzył o większym bagażniku. O ile sytuacja ta pojawia się sporadycznie, nie stanowi większego problemu, gorzej kiedy problem ten dotyka nas coraz częściej. Nie musimy jednak decydować się na zakup nowego samochodu z większym bagażnikiem, w wielu przypadkach wystarczy jedynie przyczepka samochodowa.

Wybór przyczepy dwuosiowej – zalety

nowa przyczepa dwuosiowaPrzyczepka samochodowa sprawdza się doskonale podczas remontów czy przeprowadzek. Z jej funkcji korzysta wielu pracowników budowlanych, którzy mają problem z dowiezieniem każdego dnia niewielkich elementów na plac budowy. Tego typu przyczepka samochodowa będzie więc inwestycją na długie lata, a z jej funkcji z pewnością skorzystamy nie raz. Jednak rynek oferuje nam tak wiele możliwości, że bardzo często ciężko nam się zdecydować na konkretny model. Główny podział dzieli je na cztery podstawowe rodzaje. Są to więc: przyczepki jednoosiowe lekkie o DMC od 400-750 kg, przyczepki jednoosiowe hamowane o DMC od 450-1800 kg, przyczepki dwuosiowe lekkie o DMC od 400-750 kg, a także dwuosiowe towarowe o DMC od 1400-3500 kg. Warto jednak wiedzieć, że wybór przyczepki jest przede wszystkim uzależniony od kwestii prawnych. Całkowita masa samochodu osobowego wraz z przyczepką, w przypadku prawa jazdy kategorii B, nie może przekraczać 3500 kg. Kolejnym aspektem, na który powinniśmy zwrócić uwagę podczas zakupu jest jej zastosowanie. Jeśli planujemy przewozić towary o sporej masie, najlepszym wyborem będzie nowa przyczepa dwuosiowa, charakteryzująca się znacznie wyższą ładownością. 

Dla wielu większa waga przyczepy dwuosiowej może wydawać się minusem, jednak zapewnia znacznie większą stabilność od przyczepy jednoosiowej. Warto jednak wiedzieć, że w przypadku tej przyczepy droga hamowania jest dłuższa.