Decyzja o powrocie do kraju

busy

W mediach mówi się przede wszystkim o tych osobach, które wyjechały do Wielkiej Brytanii za chlebem. Wiadomo, mamy złą gospodarkę brakuje miejsc pracy, pracodawcy oferują pensję minimalną, a młodzi, zdolni i wykształceni marnują się w pracach poniżej ich kwalifikacji.

Busy sposobem na ucieczkę z kraju

busyBusy do Anglii są stale wypełnione, podobnie jak busy do innych, bogatszych krajów należących do Unii Europejskiej. Już nie tylko młodzi podejmują decyzję o wyjeździe i wiążą swoja przyszłość z pobytem za granica, ale i osoby starsze, które straciły pracę i wiedzą, że osób w ich wieku nikt nie chce zatrudniać i decydują się na wyjazd w celu znalezienia lepszej pracy. Przewóz osób Anglia polska to na pewno rewelacyjny pomysł na biznes, ponieważ co tydzień rzesze osób z niego korzystają. Nie tylko sami pracownicy, ale tez ich rodziny, którym nie wystarczają busy do Anglii i chcą odwiedzić swoich najbliższych. Media skupiają się tylko na tym co jest złe, a nie informują nas na temat osób, które obrały kierunek odwrotny i zdecydowały się, że powrót do kraju to najlepsze rozwiązanie. Wbrew pozorom takie osoby także istnieją. Ich decyzja wydaje się być niepopularna i nieracjonalna. Przecież za granicą są takie perspektywy, takie wysokie zarobki, takie możliwości, których nie mamy w kraju, więc po co do niego wracać? Nie lepiej żyć w spokoju, nie martwiąc się o przetrwanie od pierwszego do pierwszego, nie martwiąc się o zapewnienie bytu swojej rodzinie? Słali wypełnione po brzegi przesyłki z Anglii, a teraz chcą co? Będą wysyłać przesyłki do Anglii? To przecież bez sensu. Jednak niektórzy uważają, że wolą mieszkać w swojej ojczyźnie, z rodziną i przyjaciółmi, nawet jeśli mieliby mniej zarabiać. Chcą wykorzystać zdobytą za granicą wiedzę, by zrobić coś ciekawego w kraju. Otwierają nowe przedsiębiorstwa, żeby dać prace innym, organizują zbiórki na lokalne potrzeby, zakładają fundacje pomagające potrzebującym.

Przewóz osób do Anglii już ich nie interesuje, bo są we własnym kraju. Chcą w nim mieszkać i go rozwijać., Taka postawa powinna być promowana w mediach, a nie tylko smutne wypowiedzi emigrantów.