Dbanie o dach jest ważne szczególnie zimą

Blacha

Zima w naszym kraju potrafi zaskakiwać. Nigdy nie możemy być pewni jakie niespodzianki szykuje dla nas w nowym roku. Aby nie dać się zaskoczyć tak jak dają się co roku nasi drogowcy warto upewnić się, że nasz dom jest przygotowany na nieoczekiwane zmiany klimatyczne.

Dlaczego trzeba dbać o dach?

BlachaOprócz sprawdzenia stanu grzejników i okiennych uszczelek, powinniśmy poświęcić sporo uwagi naszemu dachowi. Warto mieć pewność, że ten jeden z najważniejszych elementów konstrukcyjnych należycie ochroni budynek i jego mieszkańców nawet przed najtrudniejszymi warunkami atmosferycznymi. Prawidłowy przegląd dachu to nie tylko sprawdzenie w jakim stanie są dachówki. Równie ważne jest też zadbanie o to, aby wszystkie rynny były czyste i drożne. Jeśli o to nie zadbamy, jesienią powstanie w nich niebezpieczne błoto, które zimą może zamarznąć. Zbierający się w rynnach lód może doprowadzić nawet do ich pęknięcia. Warto zastanowić się nad zastosowaniem płotków przeciwśnieżnych, bo choć śnieżna czapa na dachu może wyglądać uroczo to zsuwając się stanowi dość duże zagrożenie. Kolejnym etapem o jaki trzeba zadbać, jest sprawdzenie szczelności. W związku ze zmieniającymi się warunkami atmosferycznymi ten element jest szczególnie narażony na uszkodzenia. Warto pamiętać, że nawet najmniejsze pęknięcia i uszkodzenia, mogą przepuszczać wilgoć, więc wszystkie ewentualne usterki należy niezwłocznie naprawić, a pęknięte elementy naprawić.. Wszystkie obróbki blacharskie wrocław powinny zostać zabezpieczone, tak aby każdy z elementów był dobrze uszczelniony. Powinniśmy też zwrócić uwagę na nasze ozdoby dachowe, szczególnie to czy są cały czas odpowiednio przymocowane, bo spadając z takiej wysokości stanowią olbrzymie zagrożenie.

Przegląd dachu powinien zakończyć się oczyszczeniem ze wszystkich zanieczyszczeń, gdyż zamarznięte liście, mech i inne śmieci potrafią utrudnić odpływ wody do rynien.