Czym są tkaniny poliestrowe?

Tkaniny poliestrowe wykonywane są z włókien poliestrowych, czyli włókien syntetycznych, wytwarzanych w wyniku procesów chemicznych. Odznaczają się dużą wytrzymałością na rozerwanie, zginanie i ścieranie, a ponadto są odporne na działanie światła, czynników chemicznych i słabo chłoną wodę.

Powszechne zastosowanie tkanin poliestrowych

powlekane tkaniny poliestroweTkaniny poliestrowe mogą powstawać wyłącznie z włókien poliestrowych, ale również z ich mieszanek z wełną, bawełną lub włóknami wiskozowymi. Dzięki temu mogą być wykorzystywane do wyrobu tkanin na ubrania wierzchnie, tkanin dekoracyjnych i firanek. Powlekane tkaniny poliestrowe wykorzystywane są najczęściej do produkcji małych namiotów, różnych konstrukcji dmuchanych i lekkich zadaszeń. Doskonale nadają się również do wytwarzania toreb, pokrowców, a nawet mebli ogrodowych. Ich zastosowanie jest ściśle powiązane z właściwościami tkaniny. Powlekane tkaniny poliestrowe charakteryzują się bowiem niezwykle dużą elastycznością, wodoszczelnością i estetycznym wyglądem, nie tracąc przy tym niczego ze swojej wytrzymałości. Tkaniny poliestrowe oferowane są przez producentów w różnych gramaturach, kolorach i szerokościach, tak, byśmy mogli jak najlepiej dobrać tkaninę do naszych potrzeb. Producenci tkanin poliestrowych proponują też często przygotowanie ich do zastosowania w branży reklamowej, czyli przystosowania tkanin do możliwości druku solventowego i sublimacyjnego.

Możliwości zastosowania tkanin poliestrowych jest naprawdę wiele i przy ich pomocy jesteśmy w stanie spełnić wiele swoich fantazji, również tych reklamowych. Warto więc, szukając odpowiedniego materiału dla naszego pomysłu, zapoznać się z ofertą tkanin poliestrowych, by zweryfikować, czy tego typu materiał nie zaspokoi przypadkiem naszych potrzeb.