Czy znamy wartość kamieni ozdobnych?

Jak wiadomo każda kobieta marzy o tym żeby mieć w swojej kolekcji niezwykłą i oryginalną biżuterię. Wiemy jednak również, że biżuteria im bardziej niezwykła i niepowtarzalna, tym jest droższa. Czasami wręcz ciężko uwierzyć jak wielkie pieniądze może nas kosztować jeden mały pierścionek albo bransoletka.

Jaką wartość ma bursztyn?

cena za srebrny pierścionek z bursztynemZa jedną z najbardziej niezwykłych biżuterii w obecnych czasach uznaje się biżuterię z bursztynem. Bursztyn jest niezwykłym kamieniem, który w sposób niepowtarzalny potrafi ozdobić nasze ciało. Wydawałoby się, że to tylko skamieniała żywica, a jednak powstaje z tego przepiękna ozdoba. Wiele też zależy od tego czy biżuteria z bursztynem jest złota czy też srebrna, ale cena za srebrny pierścionek z bursztynem obecnych czasach i tak jest niezwykle wysoka i często taka ozdoba kosztuje nas znacznie więcej niż na przykład jakieś uznane dzieło sztuki. A to co dopiero mówić o biżuterii wykonanej ze złota. Jeszcze parę lat temu bursztyn można było kupić w naprawdę atrakcyjnych cenach. Na pewno kobiety mające w swoich kolekcjach jakąś biżuterię z bursztynem, której nie noszą, decydują się na sprzedaż, ponieważ otrzymają za nią dużo więcej niż była warta w momencie zakupu. Pamiętajmy jednak o tym, że oprócz tego, że biżuteria jest ozdobą, służy również jako inwestycja i czasami warto nawet nie noszoną trzymać schowaną, ponieważ za kilka lub kilkanaście lat możemy zarobić na niej bardzo dużo pieniędzy.

 Jak widać wbrew temu, że bursztyn jeszcze niedawno uchodził za niedrogi kamień ozdobny, w chwili obecnej niewiele osób stać na to, aby biżuterię z bursztynem zakupić, nie mówiąc już o całych kompletach. Ogromną wartość bursztynu można jednak w obecnej chwili wykorzystać i podarować komuś tę drogocenną biżuterią na prezent.