Czy warto kupić gotowy projekt budowlany domu jednorodzinnego?

nowoczesne domy na wąską działkę

Budowa własnego domu jednorodzinnego wiążę się nie tylko z zakupem wielu potrzebnych materiałów, przygotowaniem działki oraz samymi pracami budowlanymi, ale także z wieloma formalnościami do dopełnienia. Niezbędne jest wytyczenie budynku na działce wykonane przez notariusza, uzyskanie pozwolenia budowlanego. Jednym z pierwszych kroków w każdej inwestycji jest także projekt architektoniczny. Potrzebny jest on do tego, aby uzyskać pozwolenie na budowę. Tak zwana samowola budowlana jest bowiem restrykcyjnie karana przez polskie prawo.

Osoby, które budują nowoczesne domy na wąską działkę muszą więc wybrać projekt budowlany

nowoczesne domy na wąską działkęInwestorzy mają dwie alternatywy – mogą kupić gotowy projekt do adaptacji lub zdecydować się na projekt na indywidualne zamówienie u architekta. Zakup gotowego projekt wiążę się przede wszystkim z niższą ceną niż wykonanie całego planu przez biuro architektoniczne. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasło „projekt budowlany dom jednorodzinny”, aby trafić na wiele baz firm architektonicznych oferujących szeroki wachlarz gotowych projektów. Znajdziemy tutaj domy nowoczesne, tradycyjne, piętrowe, parterowe. Dużym zainteresowaniem cieszą się także budynki z użytkowym poddaszem, które są tańsze niż domy piętrowe, a zapewniają dodatkową przestrzeń użytkową. Bez problemu znajdziemy również nowoczesne domy na wąską działkę czy piękne projekty na małe działki. Gotowy projekt wymaga wyłącznie adaptacji. Chodzi tutaj o dostosowanie dokumentacji do potrzeb konkretnej działki. Takiej adaptacji projektu może dokonać wyłącznie architekt, który posiada potrzebne uprawnienia. Zajmie to jednak niewiele czasu, dzięki czemu gotowy projekt pozwoli nam o wiele szybciej rozpocząć budowę niż w przypadku, gdy zamawialibyśmy plan indywidualny w biurze architektonicznym.

Warto jednak zwrócić uwagę na to, że nowoczesne domy na wąską działkę, które są budowane według projektów gotowych, niczym się nie wyróżniają. Architekci proponują bowiem standardowe projekty, które kupuje wiele osób. Inwestorzy, którzy marzą, aby budowany dom jednorodzinny był oryginalny, powinni więc raczej zamówić projekt indywidualny.

Więcej szczegółów na: https://wytworniapp.com/