Czy warto farbować włosy henną?

 

Wiele osób nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, że henna z powodzeniem może być wykorzystywana do farbowania naszych włosów. Ja sama odkryłam ten sposób na koloryzację jakieś trzy lata temu i od tego czasu nie wyobrażam sobie już powrotu do tradycyjnego farbowania włosów, nawet u fryzjera. Dlatego też polecam koloryzację włosów henną każdemu i uważam, że zdecydowanie warto farbować w ten sposób włosy.

Farbowanie henną to również pielęgnacja włosów

henna khadiNa rynku można znaleźć kilku producentów henny, która przeznaczona jest do farbowania włosów i miałam okazję przetestować kilka z nich. Moim ulubieńcem jest jednak zdecydowanie henna Khadi, która ma naprawdę bogaty wybór kolorów i świetnie się nakłada. Ja stosuję kolor dark brown i uważam, że kolor ten idealnie pasuje do mojej cery. Zaletą henny do farbowania Khadi jest zdecydowanie to, że oprócz ładnego koloru pielęgnuje ona też włosy. Jest to produkt w pełni naturalny, a więc nie podrażnia włosa, a wręcz przeciwnie, wzmacnia go. Od czasu kiedy używam henny do włosów moje włosy stały się niezwykle miękki. Z tego co ostatnio się dowiedziałam jest nawet coś takiego jak bezbarwna henna Khadi, która nie nadaje włosom żadnego koloru ale zachowuje swoje właściwości i sprawia, że włosy stają się bardziej odżywione. Myślę, że jest to świetnie rozwiązanie dla każdego, kto nie chce zmieniać koloru ani odcienia swoich włosów, ale szuka skutecznej i niedrogiej kuracji, która poprawi stan jego włosów.

Farbowanie włosów nie musi już kojarzyć się z niszczeniem struktury włosa. Cieszę się, że w końcu znalazłam sposób na to by moje włosy wyglądały ładne i zdrowo, a jednocześnie miały fajny kolor. Co najważniejsze kolor ten jest intensywny, co jeszcze bardziej podkreślone jest przez to, że moje włosy się pięknie błyszczą. Hennę do farbowania poleciłam już kilku moim koleżankom i są równie zadowolone z efektów co ja.