Coroczne rozliczanie podatku

 

Rozliczanie podatków jest coroczną czynnością każdego obywatela. Wiele osób z Polski pracuje w niemieckich firmach. Rynek pracy w całej Unii Europejskiej jest otwarty. Otwarte granice, wolny przepływ ludzi, towarów i kapitałów powoduje, że bardzo duża liczba polaków wybiera prace za granicą. Co za tym idzie podlegają pod obowiązek podatkowy zagranicznych urzędów.  

Podatek z pracy za granicą

rozliczenie podatku z niemiecZa granicą pracuje około 3 miliony polaków. Z danych statystycznych ok 700 000 polaków. Rozliczanie podatku z niemiec nie jest trudną czynnością. W Polsce istnieje już dużo firm, które świadczą usługi rozliczania podatku od pracy u niemieckiego pracodawcy. Kto może ubiegać się o zwrot podatku z niemiec. O zwrot podatku zapłaconego do niemieckiego urzędu skarbowego może ubiegać się każdy pracownik, który pracował w niemczech oraz co najmniej przez pół roku przebywał na terytorium niemiec. Co trzeba zrobić aby rozliczyć podatek z niemiec? Jakie procedury trzeba spełnić aby rozliczyć podatek z niemiec? Czy rozliczenie podatku z niemiec jest trudne? Aby rozliczyć podatek od przychodu z niemiec należy złożyć w urzędzie finansowym stosowny wniosek i uzyskać pozytywną opinię niemieckiego urzędu o kwocie podatku zapłaconego w niemczech. W opinii urzędu jest zawarta informacja jaki podatek został odprowadzony do niemieckiego urzędu oraz jaka kwota podatku przysługuje do zwrotu. Tak jak w naszym kraju, u naszego zachodniego sąsiada podatek można rozliczyć nie wychodząc z domu. Niemieckie urzędy finansowe posiadają centralny system do rozliczania podatku.

Procedura składania zeznania podatkowego w niemczech jest podobna jak w naszym kraju. Nie trzeba wychodzić z domu aby rozliczyć podatek z niemiec. Rozliczyć podatek z niemiec można za pośrednictwem za pomocą centralnego programu informatycznego niemieckiego urzędu finansowego. Obywatele naszego kraju mogą rozliczyć podatek za pośrednictwem specjalistycznych firm.