Co kolekcjonujemy?

Tabliczka z numerem domu

Zbieranie różnego rodzaju rzeczy jest czymś, co często możemy zauważyć w dzisiejszym świecie. Oczywiście kolekcjonowane są przez każdego z nas inne przedmioty, w zależności od naszego wieku. W dzieciństwie sporo osób kolekcjonowało karteczki do segregatorów.

Ramki tablic rejestracyjnych i tabliczki z numerami domów świetnymi rzeczami do kolekcjonowania

Tabliczka z numerem domuW trakcie przerw w szkole czy też czasu poświęconego na zabawę w przedszkolu chętnie się nimi wymienialiśmy i chwaliliśmy się przed rówieśnikami naszymi nowymi zdobyczami. Nasi rodzice i dziadkowie zajmowali się kolekcjonowaniem znaczków. Któż z nas nie pamięta, gdy w czasach dzieciństwa, siadaliśmy na kolanach dziadka czy też taty i oglądaliśmy klasery pełne znaczków, uważając, by nie zniszczyć ani jednego z nich. Zarówno w dzisiejszych czasach, jak i dawniej, zdarzały się osoby, które zbierały coś wyjątkowego, wręcz niespotykanego. Być może były to tabliczki z numerami domów, które znajdowało się, leżące na ulicy lub na śmietniku. Możliwe, że historię ze zbieraniem ich rozpoczęła nasza własna tabliczka z numerem domu, którą musieliśmy zdjąć w trakcie remontu czy też przeprowadzki. Niektórzy mogą mieć pasję do kolekcjonowania jeszcze innych rzeczy, takich jak na przykład ramki do tablic rejestracyjnych różnorodnych pojazdów. Mogą one leżeć ułożone w szufladzie lub też posłużyć do ozdoby mieszkania, na przykład jako ramki na zdjęcia. Kto wie, może wszystko zaczęło się od tego, gdy osobie jeszcze niczego nie kolekcjonującej popękała i odpadła ramka tablicy rejestracyjnej motocykla, którą położył gdzieś w domu i kupił nową. Kolejnego dnia zerknął na nią zupełnie przypadkiem i zamiast wyrzucić, postanowił, że zbierze podobnych ramek kilkadziesiąt, a może i nawet kilkaset. Są też ludzie, którzy w pewien sposób kolekcjonują zwierzęta. Kiedy zakochamy się w pewnej konkretnej rasie psa, naprawdę ciężko jest powstrzymać się przed zakupem kilku z nich, szczególnie jeśli posiadamy duży dom z ogrodem i warunki do posiadania takiej liczby zwierząt.

Podsumowując, każdy z nas może znaleźć sobie jedyną w swoim rodzaju pasję – także do kolekcjonowania. Należy jak najbardziej ją pielęgnować i rozwijać, chociaż (jak wszystko) należy robić to z odpowiednią dozą zdrowego rozsądku.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą:

Pro-Unit