Celownik umożliwiający oddanie precyzyjnego strzału

W dzisiejszych czasach myśliwi mają do wykorzystania wiele urządzeń, które znacznie ułatwiają polowania. Podstawowym wyposażeniem każdego myśliwego jest strzelba. Aby jednak strzelać celnie, warto kupić specjalne celowniki do broni myśliwskiej.

Kolimator dający możliwość strzelania z otwartymi oczami

kolimatory do broni myśliwskiejCena takich celowników wcale nie jest wysoka. Należy za nie zapłacić około 150 zł (tańsze celowniki). Oczywiście można też kupić celowniki za kilkaset złotych – są to kolimatory znanych i cenionych marek. Celowniki montuje się na broni myśliwskiej takiej jak karabiny czy strzelby. A to wszystko po to, by znacznie szybciej naprowadzać broń na cel. Tylko wtedy możliwe jest oddanie precyzyjnego strzału, który trafia w zwierzynę łowną. Takie urządzenia jak kolimatory do broni myśliwskiej umożliwiają strzelanie z dwoma otwartymi oczami. To znacznie ułatwia polowania, bo myśliwy ma szerszy zakres patrzenia. Korzystając z broni bez celownika, konieczne jest zamknięcie (przymrużenie) jednego oka, by dobrze wycelować. Po zakupie i montażu kolimatora nie będzie to już potrzebne. Operator broni ma lepszą kontrolę strefy dzięki kolimatorom. W kolimatorze znajduje się punkt celowniczy. Najczęściej ma on postać kropki znajdującej się w okręgu. Warto też zwrócić uwagę na intensywność świecenia, którą da się regulować specjalnym pokrętłem. Jeśli chodzi o podświetlenie, to może mieć ono różne kolory. Przykładowo mogą to być kolory: niebieski, zielony i czerwony.

Przed zakupem kolimatora warto sprawdzić, do jakich szyn pasuje. Zazwyczaj kolimatory pasują do standardowych szyn broni myśliwskiej, a więc Picatinny/Weaver. Kolimator trzeba zasilać jedną baterią. Najlepiej od razu ją zamówić, bo często nie znajduje się ona w zestawie z kolimatorem. Celowniki myśliwskie mają zazwyczaj kolor czarny lub brązowy.