Białorusini znajdą pracę przez agencję zatrudnienia

Pracownicy ze wschodnich krajów chętnie przyjeżdżają do Polski. Pracownicy z Białorusi, Ukrainy oraz Rosji znajdują zatrudnienie w branży budowlanej, w służbach porządkowych, a także w marketach. Coraz więcej wykształconych pracowników ze wschodu dostaje pracę na wyższych stanowiskach.

Miejsca pracy dla obywateli pochodzących z Białorusi

praca dla białorusinówPolska oraz inne zachodnie kraje należące do Unii Europejskiej od kilku lat borykają się z niedoborem pracowników. Branża budowlana cierpi z powodu braku fachowców. Podobnie wygląda sytuacja w służbie zdrowia. Braki kadrowe można uzupełnić, zatrudniając pracowników ze wschodu. Praca dla Białorusinów jest na wyciągnięcie ręki. Wystarczy tylko znaleźć odpowiednią ofertę u sprawdzonego i rzetelnego pośrednika, zorganizować podróż oraz zakwaterowanie. Pierwsze dni pobytu w obcym kraju mogą być trudne, jednak wiele pracowników ze wschodu czuje się dobrze w Polsce. Bariery językowe szybko zostają przełamane. Dla Białorusinów i Ukraińców język Polski nie jest aż tak trudny do nauczenia. Różnice kulturowe również są relatywnie niewielkie. Coraz więcej pracowników ze wschodu znajduje pracę na wyższych stanowiskach, w tym w służbie zdrowia. Lekarze oraz pielęgniarki z Białorusi znajdują zatrudnienie w polskich szpitalach. Dobrze sobie radzą i wywiązują się z powierzonych obowiązków. W niczym nie odbiegają od polskich pracowników. Pracownicy z Białorusi mogą liczyć również na lekcje języka polskiego.

Agencje pracy zajmują się pośrednictwem pomiędzy osobami szukającymi pracy a pracodawcami. Nie brakuje również agencji, które werbują pracowników ze wschodu. Należy korzystać z usług wyłącznie sprawdzonych i rzetelnych agencji zatrudnienia. Pracownicy ze wschodu, w tym z Białorusi, mogą liczyć na zakwaterowanie.