Bezpieczne i szybkie wycinanie drzew owocowych z posesji

 

Zdarza się, że w ogrodzie mamy drzewa, ale nagle postanawiamy przeznaczyć ten teren na coś innego. Czasem drzewa rosną tak duże, że po prostu przeszkadzają. I wcale nie chodzi tutaj o to, że latem dają zbyt dużo cienia i uniemożliwiają wzrost innym roślinom.

Wycinanie drzew, które są starsze niż 10 lat i nie są drzewami owocowymi

szybka wycinka drzew w GliwicachDrzewa mogą nawet niszczyć różne powierzchnie, budynki. Nieraz zdarza się, że korzenie drzew podnoszą chodniki, co z kolei jest niebezpieczne dla przechodniów. Korzenie są tak mocne, że mogą nawet prowadzić do pękania ścian w budynkach, podnoszenia podjazdów samochodowych, tarasów i nie tylko. W takich sytuacjach konieczne jest wycięcie drzewa. Można później zamienić duże drzewo na mniejsze np. takie, które nie będzie miało rozgałęzionego systemu korzeniowego, ale np. pionowy system. Taka szybka wycinka drzew w Gliwicach jest możliwa dzięki firmom, które się tym zajmują. W przypadku drzew, które są starsze niż 10 lat konieczne jest pozwolenie. Oczywiście nie dotyczy to drzew owocowych, które nie są długowieczne i jak wiadomo, można je w każdej chwili wycinać ze swojej posesji i sadzić nowe. Dlatego niezależnie od wieku jabłonki, wiśni, gruszy, czereśni można je wycinać – nawet samodzielnie. Lepiej jednak powierzyć to zadanie firmie, które zajmuje się tym na co dzień. Usługi wycinki drzewa realizowane są stosunkowo szybko. Oczywiście zależy to od konkretnej firmy i tempa jej pracy.

Najczęściej jednak w województwie Śląskim drzewa wycinane są w ciągu 4 dni roboczych. Tu wchodzi też czas załatwiania specjalnego pozwolenia, jeśli drzewo jest starsze niż 10 lat i nie jest drzewem owocowym. Najważniejsze jest bezpieczeństwo w trakcie wykonywania takich prac. Nie może w żadnym wypadku dojść do uszkodzenia budynków i innych elementów, które znajdują się na konkretnej posesji.