Badanie wzroku a aplikacja na telefon

badanie wzroku

Często nie zdajemy sobie sprawy jak łatwo i szybko można wykryć niektóre choroby. Badania krwi, wizyta u specjalisty chorób rodzinnych, proste testy diagnostyczne pozwalają nam dowiedzieć się o chorobach, które nas trapią. Badanie wzroku powinno być standardowo robione co dwa lata.

Badanie wzroku powinno być porządne.

badanie wzrokuInne schorzenia jest bardzo ciężko wykryć, mimo specjalistycznego i drogiego sprzętu. Niektóre choroby nowotworowe, genetyczne trudno jest wychwycić we wczesnym stadium choroby, co opóźnia rozpoczęcie procesu leczenia. Do niedawna choroby wzroku uchodziły za takie, które wymagają lekarza specjalisty i sprzętu komputerowego, który ma tylko dobrze wyposażony salon optyczny w Bydgoszczy. Pojawiła się jednak aplikacja na telefon, która potrafi rozpoznać jaskrę czy zaćmę. Jej twórcy nie chcą, by wielkie koncerny farmaceutyczne miały wpływ na ich projekt. Wolą pozostać niezależni, dzięki czemu ich projekt będzie dostępny dla każdego, szczególnie dla biednych krajów afrykańskich, w których dostęp do leczenia jest ograniczany. Mieszkańcy nie wiedzą kim jest okulista dziecięcy, ani nie widzieli salonu optycznego na oczy. Nie mają szpitali ani przychodni, nie stać ich na liczenie. Paradoksalnie więcej z nich ma telefon komórkowy, niż dostęp do wody pitnej, która jest tam droższa niż telefony. Takie badanie wzroku jest dla nich jednym ratunkiem. Aplikacja pozwala zbadać nawet dno oka, zatem jest bardzo profesjonalna i daje dokładne wyniki. Każdy kto ma telefon i ściągnie aplikację może przeprowadzić takie badanie wzroku Bydgoszcz. Nie zastąpi to całkowicie okulisty, ale lepsze to niż nic. Szkoda, że optyk też nie może pracować poprzez aplikację i wysłać wirtualnych okularów.

Produkty okulistyczne, takie jak wspomniane okulary czy soczewki trzeba wysłać fizycznie, nie wirtualnie, ale taka aplikacja na pewno pomoże wielu ludziom, którzy inaczej nie mieliby szansy na diagnozę medyczną. Badanie wzroku powinno być profesjonalne.